Yaz okulu

Marathon Science School of Excellence tarafından düzenlenen yaz okulu organizasyonu ile öğrencilerimiz, yurt dışında mükemmel bir yaz tatili geçirirler. Yaz okulumuzun eğitim programları; kültürel etkinlikler, geziler, tam gün şehir turları, spor aktiviteleri gibi aktivite ve etkinlik programlarının günlük İngilizce ve değerler eğitimi derslerine ek olarak içermektedir.

Hedeflerimiz:
- Öğrencilerimize İngiltere’de İngiliz şivesiyle İngilizce öğrenme imkanı sağlamak ve özellikle kulak dolgunluğu ve günlük kullanımlarla anlama kabiliyetini geliştirmek.
- Öğrencilerimize yabancı dil sevgisi kazandırmak.
- Öğrencilerimizin İngilize kullanımındaki çekingenliklerini yok edip, özgünvenlerini artırmak.
- Yurtdışı seyahat tecrübesi ve yurt dışında kendilerine güvenlerini artırmak
- Ailelerinden uzak oldukları bu süreçte sorumluluk bilinci ve kendine yetebilme düzeylerini artırmak.
- İngiltere’nin tarihi, kültürel güzelliklerini görüp hem eğlenmelerini, hem de yeni bir bakış açısı kazandırarak ufuklarını genişletmelerini sağlamak.
- İngilizce verilen Manevi Değerler Eğitimi ile değerlerinden kopmamalarını sağlamak.
- Yabancı dil bilmenin önemini yaşayarak kavrarlar, döndüklerinde yabancı dil derslerine kendi istekleriyle önem verirler.
- Vizyon sahibi olmalarını sağlamak. Öğrencilerimiz; farklı ülkelerden birçok arkadaşlar edinerek dünya vatandaşlığına ilk adımlarını atarlar.
- Hayatları boyunca unutamayacakları mükemmel bir tatil yaşatmak

Günlük Program:
- Öğrencilerimiz sabah öğretmenleri eşliğinde dil okullarına giderler. Diğer ülkelerden gelen öğrencilerle aynı ortamda ve kaldıkları yerden farklı bir ortamda ders görebilmeleri için profesyonel ve kaliteli dil okullarında İngilizce eğitimlerini görürler. Öğrencilerimiz öğleye kadar bu okullarda ders görürler. Dersleri bittikten sonra yine öğretmenleri eşliğinde konaklama yerlerine gelirler.
- Öğleden sonra ve hafta sonları her gün farklı bir aktivite ile öğrencilerimiz; sloganımızdaki gibi hem eğlenerek öğrenirler, hem de öğrendikleri İngilizce’yi günlük hayatta kullanma imkanı bulurlar.
- Akşamları günlük İngilizce ek dersleri Marathon Science School öğretmenleri tarafından verilir. Bu derslerde dil okullarında herhangi bir ödevleri varsa onlar yapılır, günlük konu tekrarları yapılır ve farklı metodlarla öğrenciye keyifli bir şekilde öğrenme imkanı sağlanır.
- Günlük değerler eğitimi derslerinde öğrencilerimizi sıkmadan, İngilizce olarak temel değerler verilir.

Diğer Bilgiler:
- 2015 Yaz okulumuz 01 Ağustos– 19 Ağustos tarihleri arasında 2 haftadır.
- Katılımcı öğrenciler için asgari yaş sınırı 12’dir.
- Konaklama bir yatılı okul olan Marathon Science School’un yatılı kısmında olacaktır.
- 12 kişiye kadar ücret 1600 İngiliz Sterlini’dir.
- Ücretin içerisinde vize başvuru masrafları (hem konsolosluk, hem de danışmanlık firması masrafları), havaalanından konaklama alanına gidiş dönüş transfer, dil okulu masrafları ve ulaşımı, tüm aktivite masrafları ve ulaşım masrafları, konaklama ve konaklama süresince doğan diğer masraflar dahildir. Pasaport ücreti, uçak bileti ve yurt dışı çıkış harcı dahil değildir.
- Depozito 300 İngiliz Sterlini’dir. Mümkün olduğunca para transferinin en masrafsız şekilde yapılması için uğraşmamıza rağmen, doğan masraflar veliye aittir.
- Velinin vazgeçmesi halinde, kayıt yapıldıktan sonra iptal edilmek istenirse, eğer vizeye başvurulmadıysa kayıt ücreti 100 Sterling haricindeki ücret geri iade edilir. Eğer vize işlemlerine başlandı ise vize masrafları, kayıt ücreti ve işlem ücreti olarak alınan 300 Sterling geri iade edilmez.
- Öğrencinin vizesi çıkmaması durumunda yaz okulumuz herhangi bir kesinti yapmaz. Vize başvuru sürecinde ve dil okulunun yaptığı kesintiler iade edilemez. Bununla birlikte; 18 yaşından küçüklerin vize başvurularında eğer istenen evraklar eksiksiz verilmişse vizenin reddedilme ihtimali hemen hemen yoktur.
- Vize evraklarının tamamlanması veliden beklenir.
- Hava muhalefeti gibi bazı nedenlerle aktiviteler başka bir aktivite ile değiştirilebilir.